• تلفن :3 - 36657200 - 051
  • info@irankartoos.com : ایمیل

آرشیو مقالات

🔥🔥🔥17 نکته در مورد اصول ایمنی در نصب دودکشها

🔥🔥🔥17 نکته در مورد اصول ایمنی در نصب دودکشها 1. بهترین نوع دودکش جهت وسایل گازسوز خانگی، دودکش های فلزی استاندارد و مطابق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان می باشند.

ادامه مقاله

درباره بیم دتکتور بیشتر بدانیم

درباره بیم دتکتور بیشتر بدانیم فاصله ی بین فرستنده و گیرنده بیم دتکتور با رفلکتور میتواند از ۵ تا۱۰۰ متر باشد پهنای مانیتورینگ بسته به ارتفاع ناحیه ی حفاظتی نیز دارد. این میزان می تواند بین 8 تا 15 متر باشد. مثلا در ارتفاع 3 متر پهنای پوشش 8 متر و در ارتفاع 20 متر پهنای پوشش 15 متر است.

ادامه مقاله

🔥🔥🔥سیستم اطفای حریق (دی اکسید کربن) CO2

🔥🔥🔥سیستم اطفای حریق (دی اکسید کربن) CO2 CO2 در سیستم های اطفای حریق دی‌اکسید کربن (CO2) گازی بی‌رنگ، بی‌بو و از لحاظ شیمیایی خنثی است که هم به‌راحتی در دسترس و هم از لحاظ الکتریکی نارسانا است. اصولاً در یک منطقه‌ی حفاظت‌شده،

ادامه مقاله

🔥🔥🔥(واحدهای اندازه گیری دما) Units of Tem Measurement

🔥🔥🔥(واحدهای اندازه گیری دما) Units of Tem Measurement واحد ها واحد های اندازه گیری دما چیست؟ سه واحد اندازه گیری دما وجود دارد:

ادامه مقاله

نکات ایمنی در مورداستفاده از آبگرمکن

نکات ایمنی در مورداستفاده از آبگرمکن یکی از وسایل گازسوزی که عمدتاً پس از لوله کشی گازمنازل تهیه میشود ،آبگرمکن می باشد. این وسیله که همانند وسایل گازسوز دیگر بخودی خود هیچ خطری ندارد و در واقع جهت استفاده و به منظور راحتی و آسایش خانواده تامین می گردد

ادامه مقاله

🔥🔥🔥آموزش نصب سیستم اعلام حریق

🔥🔥🔥آموزش نصب سیستم اعلام حریق به طور كلي طراحي، اجراء و بهره برداري از سيستم اعلام حريق به دو منظور حفاظت از جان افراد و اموال صورت مي گيرد. بر اساس مقررات ملي ساختمان مبحث ۱۳ و مقررات سازمان آتش نشاني، سيستم هاي اعلام حريق بطور كلي به دو دسته تقسيم مي شوند.

ادامه مقاله

گاز گرفتگی

🔥گاز گرفتگی بررسی آمارهای چند سال اخیر سازمان آتش نشانی تهران نشان می دهد بیشترین علت بروز گاز گرفتگی که 70 تا 80 درصد آن را شامل می شود نقص در #سیستم_دودکش است.

ادامه مقاله

چگالی گاز طبیعی

🔥🔥🔥چگالی گاز طبیعی: چگالی گاز متان ۵۵ صدم است، ولی با توجه به ترکیبات سنگینتر همراه گاز طبیعی، چگالی آن می‌تواند به حدود ۶۵صدم نیز برسد. بنا بر این گاز طبیعی از هوا سبکتر بوده و در صورت نشت از خطوط لوله و یا سایر اجزاء شبکه گاز

ادامه مقاله

بیشترین علل گاز گرفتگی چیست؟

🔥🔥🔥بیشترین علل گاز گرفتگی چیست؟ بررسی آمارهای چند سال اخیر سازمان آتش نشانی تهران نشان می دهد بیشترین علت بروز گاز گرفتگی که 70 تا 80 درصد آن را شامل می شود نقص در سیستم دودکش است. سیستم دودکش از مولفه های مختلفی تشکیل شده است:

ادامه مقاله

آشنایی با کپسول های اطفاء حریق و طرز استفاده از آنها

🔥🔥🔥آشنایی با کپسول های اطفاء حریق و طرز استفاده از آنها کاربرد خاموش کننده ها بر مبنای طبقه بندی آتش : مناسب بودن یک خاموش کننده برای مبارزه با طبقه مشخصی از آتش سوزی به صورت ذیل طبقه بندی می شود : ✅جهت اطفاء آتش سوزی طبقه A یعنی جامدات از خاموش کننده محتوی آب و آب کف استفاده می گردد .

ادامه مقالهBack to Top